Renault Megane 2019 for rent in Cluj

A Renault Megane 2019 for rent in Cluj and at Cluj Airport, at any hour of the day or night. For a worry-free journey, the security deposit is 0 and the insurance is included in the displayed price. All displayed rates are final and have absolutely every fee included.

Renault Megane 2019
Evaluare generala de 4.62/ 5 pe baza a 8 reviews
Renault Megane 2019 for rent in Cluj
renault megane 1
renault megane 2
renault megane 3
renault megane 4
renault megane 5
renault megane 6
Thumbnail Renault Megane 2019
Extra thumbnail Renault Megane 2019
Extra thumbnail Renault Megane 2019
Extra thumbnail Renault Megane 2019
Extra thumbnail Renault Megane 2019
Extra thumbnail Renault Megane 2019
Extra thumbnail Renault Megane 2019

Description and Equipment — Renault Megane 2019

Technical Specifications

  • EngineTurbo Diesel, 115 hp
  • GearboxManual
  • Average consumption4.2 l/ 100 km
  • Boot capacity503 l
  • Fuel tank44.9 l
  • Body typeSaloon
  • Doors4/5
  • Seats5

Equipment included

  • Dual-zone climate control
  • Bluetooth
  • Heated seats
  • Multifunction leather steering wheel
  • Large navigation system, map of Romania included
  • CD radio
  • Sport leather seats, Isofix
  • 12 airbags
  • Front and rear parking sensors
  • ABS
  • ESP
  • Full LED
  • LED daytime running lights

* Please note: the photos, technical specifications and equipment shown are for information only and are given as examples. Although we work hard to keep the data accurate, there may be small differences, omissions or updates compared with the actual car.

Other cars for rent

from€14per day
Renault Clio 4 2018 for rent in Cluj

Renault Clio 4 2018

from€17per day
Seat Ibiza 2024 for rent in Cluj

Seat Ibiza 2024

from€18per day
Seat Arona 2024 for rent in Cluj

Seat Arona 2024

from€18per day
Vw Taigo 2024 manual gearbox for rent in Cluj

Vw Taigo 2024 manual gearbox

from€20per day
Vw Taigo 2026 manual gearbox for rent in Cluj

Vw Taigo 2026 manual gearbox

from€20per day
Seat Leon SportsTourer 2024 manual gearbox for rent in Cluj

Seat Leon SportsTourer 2024 manual gearbox

See all the Renault cars we have for rent

Your opinion matters.


What 321 Rent a car Cluj customers say

about this car

Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Alin Pastor, 2025-06-03
Ce m-a impresionat pe mine la aceasta masina este consumul extrem de mic, Practic in afara orasului am avut un consum de 4l. Pentru o masina asa de mare, consumul acesta este mai mult decat wow.
- reliability, fuel consumption 5.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Costel Mircea, 2023-01-11
Miar fi placut sa fie o masina mai putin poluanta ( in sensul sa nu fie diesel ). Cu toate acestea, am inchiriat-o pentru 20 zile si am mers intr-o vacanta deosebita prin Romania. M-am bucurat de dotariile si de functionalitatea impecabila a masinii.
- reliability, fuel consumption 4.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Valentin Andrevici, 2022-05-01
Impecabila! Asa este masina pe care tocmai am inchiriat-o. Nu regret nicio secunda alegerea facuta. Am de mers la 2 nunti si 3 evenimente, iar aceasta masina este o carte de vizita excelenta. Din pacate doar acum am descoperit 321 rent a car, insa pe viitor numai de aici voi mai inchiria masini.
- reliability, fuel consumption 5.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Raluca Manescu, 2021-12-16
Foarte frumoasa masina, dar mi-ar fi placut ceva mai micut. Din pacate m-am gandit tarziu sa apelez la serviciile 321 rent a car si am ichiriat ce mai era disponibil. Data viitoare o sa inchiriez din timp si voi alege o Skoda CitiGo.
- reliability, fuel consumption 4.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Alexandru Andrei, 2021-08-26
Mi-ar fi placut sa aveti ceva benzina, Hibryd sau Electric. Am fost nevoit sa inchiriez aceasta masina, mie neplandu-mi deloc masinile diesel. Ce pot spune: masina merge bine, este intretinuta perfect, iar consumul este unul moderat.
- reliability, fuel consumption 4.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Miklos G, 2020-07-27
O masina cu un design deosebit de atragator. Imi place mult si cum se comporta pe sosea. Motorul 1.5 Blue dCI/ 115 cp/ 6 viteze este perfect pentru caroseria pe care o are.
- reliability, fuel consumption 5.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Remus Valcu, 2020-02-19
Cel mai mult imi place aspectul. Bineinteles ca si restul masinii este absolut superba, ma refer la partea tehnica. Nu am niciun repros pentru aceasta masina.
- reliability, fuel consumption 5.00/ 5
Renault Megane 2019 - reliability, fuel consumption ... - by Cosmin Duicovici, 2019-10-30
Am venit impreuna cu sotia si cei 2 copii din Suedia si am inchiriat acest Megane. De asemenea, am avut si 2 trolere destul de voluminoase care au incaput cu usurinta in portbagaj. Masina este foarte confortabila. Intreaga excursie prin Romania a fost o placere.
- reliability, fuel consumption 5.00/ 5